Karanlık Aydınlık

Palto Kültür-Sanat, 12 Kasım 2020’de yayın hayatına başlamış özgün kültür ve sanat içeriklerine yer veren bağımsız bir platformdur.

“Hepimiz Gogol’ün Palto’sundan çıktık. Kültür ve sanata ilgili herkesi de Palto’ları ile birlikte yanımıza çağırıyoruz” sloganı ile yayın hayatına başlayan Palto Kültür-Sanat, Bilal Sadi’nin genel yayın yönetmenliğinde özgün içerik üreten kültür, sanat meraklılarına ve konuk yazarlara da yer vermektedir.

Küçük bir oda, dar bir balkon, koca bir vadi, deniz kenarı ya da dağın başı herhangi bir yerde Palto’larımıza sarılır; anlamaya, öğrenmeye, düşünmeye ve üretmeye çalışırız.

Sarıldığımız Palto’lar, o Palto’ların içinde sakladığımız düşünceler ve hislerdir bizi biz yapanlar.

Kendi dünyalarımızı kurduğumuz bu Palto’ların içinde üretilen her düşünce ve his iyi ki var! İnanıyoruz ki herkes bir başkasının Palto’sunun gölgesinde kendi cebine katacağı şeyler bulabilir.

Şüphesiz, insan ancak hissetmek, üretmek ve paylaşmakla huzur bulabilir.

Palto Kültür-Sanat Yazarları


Bilâl Sadi

Palto Kültür Sanat’ın kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim. Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldum. Okumak ve yazmak hayatımın büyük bir parçası.

 

Merve Rana Aydın 

2020’de Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldum. Eğitim hayatım boyunca başta London School of Economics ve Edinburgh Üniversitesi olmak üzere çeşitli üniversitelerde Felsefe, Siyasal İdeolojiler ve Uluslararası İlişkiler üzerine çalışmalarda bulundum. Halihazırda Londra Üniversitesi’nde Siyasal Düşünceler üzerine yüksek lisans çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Tuğba Ece Eralp

İstanbul Şehir Üniversitesi Tarih bölümü mezunuyum. İbn Haldun Üniversitesinde Medeniyet Araştırmaları dalında yüksek lisans tezimi yazmaya devam ediyorum. Ortadoğu, Geç Dönem Osmanlı İmparatorluğu, Modernleşme, Toplumsal Tarih, Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Tarihiyle ilgileniyorum.

 

Kübra Arar

Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Editörlük yapıyorum. Kitap okumayı, kitaplarla olmayı isteyen, her kitabın yeni bir dünya olduğuna inanan, yeni fikirler üretmeyi, projeler geliştirmeyi aynı zamanda çeşitli hikâyeler yazmayı ve resim çizmeyi de seven biriyim.

Sena Nur Yıldız

Bilkent Üniversitesi Ekonomi mezunuyum. İzlemeyi, dinlemeyi, seyahat etmeyi en çok da okumayı severim.

 

 

Kuzey Osman Genç

Halkla İlişkiler ardından şu sıralar Hacettepe Üniversitesinde Sanat Tarihi eğitimi alıyorum. Şefaat yerine biraz da kasıtlı olarak seyahat ya Resulullah diyince 40 ülke 200’ün üstünde şehir gezme fırsatı yakaladım.